Evanjelizačný projekt v Jelke – zubné vyšetrenie a opravy zubov pre Rómov, 11.-12.3.2015

Evanjelizačný projekt v Jelke – zubné vyšetrenie a opravy zubov pre Rómov.
Na celom projekte sa zúčastnilo 8 ľudí, ktorí sa priamo zapojili do úžasnej praktickej evanjelizácie v Jelke.
Joe Silby, Dr.Fred Sperry s manželkou Sharon Sperry, Rachel Šipošová, Oto Šipoš, Alberto a Ilga Melo, Janko a Ivetka Bartošíkoví, Marika a Peťo Lukovičoví, Majka Mezeiová, Evka Šipošová s dcérou Kristínkou.
Projekt trval dva dni od 11. do 12.marca 2015, bolo ošetrených 16 ľudí a v priemere na jedného pacienta bolo asi 30min.
Naši Janko a Ivetka, Marika a Peťo, Majka a Evka deň predtým všetko čistili a pripravovali zborovú miestnosť na ambulanciu. Vedľa na chodbe sme urobili čakáreň pre ľudí. Umývali a čistili podlahy, okná, dvere všetko, aby bolo čisté, keď príde personál s doktorom.
Dr. Fred bol dojatý, že je všetko tak úžasne pripravené a vyjadril sa, že za dvadsať rokov čo chodí takto slúžiť to ešte nezažil, aby bolo toľko pomocníkov a tak perfektne pripravili všetko k ich výkonu – čistota, osvetlenie, čakáreň. Ráchelka bola asistenka doktora, písala mená, kládla otázky v čakárni ľudom ohľadom ich zdravia, merala tlak a potom ich uvádzala do ambulancie. Peťo Lukovič mal na starosti, aby bolo teplo, aby bolo prichystané drevo a zakúrené. Joe vyváral použité nástroje, Alberto zabezpečoval bývanie a večeru s raňajkami.
Celá zubná ambulancia sa zmestila do auta, keď bola zložená a následne aj rozložila v zborovej miestnosti, kde asistovali Alberto a Joe. Všetko bolo veľmi dobre zorganizované, tak nebol v ničom dôvod na stres. Všetko prebiehalo v najväčšom pokoji. Každý pacient si chváli prístup a aj samotný zákrok, niektorým urobil aj tri zuby, musel aj rezať, zašívať. Mnoho, vlastne všetci boli spokojní a dojatí starostlivosťou a prístupom. Rýchlo sa to rozšírilo po Jelke, žiaľ nedalo sa mnohých ošetriť pre krátkosť času.
Keď sme boli sami s doktorom aj s manželkou vyjadrili sa, že na budúci rok by prišli znova, čo nás veľmi teší a sľúbili, že v zbore odkiaľ sú sa budú za nás a Jelku pravidelne modliť, nuž a aj my za nich. To, že sa Boh sklonil cez nich k Rómom a aj k nám a priviedol ľudí až z Ameriky/Texasu/ je Božia milosť. Ďakujeme za to.
Oto Šipoš, zbor Prameň, Jelka

Reklamy

About Pramen

Kresťanské spoločenstvo Prameň

Posted on 20. marca 2015, in Udalosti. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: