Evanjelizácia s rozdávaním balíčkov pre deti a rodičov z Pustých Úľan, 23.12.2015

Dňa 23.decembra 2015 sa v zbore Prameň v Jelke pripravil program pre deti a rodičov z Veľkých Úľan, kde sa okrem balíčkov pre deti zo Samaritan’s Purse zvestovalo aj evanjelium. Marika Lukovičová privítala všetkých zúčastnených aj názorne a jasne vysvetlila deťom aj dospelým cez obrázky evanjelium. Potom Zuzka Šipošová urobila divadlo, kde bolo taktiež evanjelium. Nakoniec sa dala výzva, aby sme sa spoločne modlili za to, aby Pán Ježiš mohol prísť do našich sŕdc. Všetci sa postupne postavili a spolu s rodičmi opakovali modlitbu prijatia Pána Ježiša, ktorú viedol Oto Šipoš. Potom už bolo vytúžené odovzdávanie balíčkov.

Tešili sme sa spolu s deťmi aj s dospelými a pozvali sme ich aj na iné podujatia v priebehu roka v Jelke. Bolo to úžasné, že prišlo toľko detí s rodičmi, nakoľko ich musel doviezť autobus zo susednej dediny, ktorý sme objednali. Jedna rodina nás pozvala k nim a prejavila záujem aj o naše spoločenstvo navštevovať cez týždeň.

Za všetko však najväčšiu prácu a starosť patrí manželom Peťovi a Marike Lukovičovým, ktorí sa o väčšinu vecí sami postarali. Obecný úrad vo Veľkých Úľanoch nám vyšiel v ústrety s pozvánkami, ktoré pripravila pani Mucsková.

Ďakujeme Pánovi, že z Jeho milosti sme mohli urobiť radosť tým najmenším, ale aj rodičom, ktorí sa tiež cítili dobre. Tohto roku sme mali vyše 300 balíčkov pre deti, ktoré sa odovzdali aj za účasti ľudí zo zboru Viera, ktorí nám pomohli cez víkend rozniesť a navštíviť rodiny osobne v Jelke, kde im mohli aj osobne so svojimi deťmi, vnukmi slúžiť. Vďaka, veď keď sme to urobili tomu najmenšiemu, Pánovi sme to urobili. Krásne ukončenie tohto roku 2015 s pocitom, že sme urobili veci s radosťou a z lásky.

Oto Šipoš, Prameň, Jelka

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: