Evanjelizácia balíčkami v Partizánskom, Vianoce 2016

Tak, ako to už tradične niekoľko rokov robíme, aj tento rok sme pomáhali Peťovi a Marike s balíčkami zo Samaritans Purs.

Tento rok sme sa rozhodli ísť do Partizánskeho, kde sme pred 20-rokmi so Zuzkou a misionármi z Anglicka založili rómsky zbor. Deti, ktorým sme sa venovali vtedy, dnes mali svoje deti v tom veku, čo boli oni sami. Podarilo sa nám získať pre evanjelizáciu telocvičňu cez mestský úrad v Partizánskom. Deti od 10 rokov do 14 sme obdarovali balíčkami doobeda pri ich činžiaku, mnohých rodičov sme poznali a aj oni nás. Pre našich z Jelky to bola dobrá skúška odvahy a aj tréning pre poobedie.

Prišli sme desiati s našimi deťmi. S ozvučením nám pomohol Ondrej, ktorý meral cestu až z Levíc, prišiel aj s dcérkou. Pomohli nám aj zo zboru v Partizánskom Peťo, ktorý dohliadal v telocvični na poriadok spolu s naším Peťom. Mali sme spolu asi 120-130 detí aj s rodičmi. Bola to pre nás veľká výzva vidieť tie krásne deti, ktoré čakali na balíčky. Marika hovorila evanjelium a Zuzka ukazovala obrázky, deti naozaj ticho sedeli a počúvali. Počuli aj rodičia, v spoločnej modlitbe sme to vyznali všetci v telocvični. Marika hovorila aj s  Ondrejom, že sme zasiali, áno, zasiali sme už len tým, že sme tam prišli a chceme tam chodiť ako to bude možné, získať ich pre Ježiša.

Vďaka aj Kamilovi, Janke aj Mili, ktorí nám prišli pomôcť s chválami aj fotením. Malo to zmysel, aj keď sme možno očakávali viac, veď Boh má v rukách všetko aj čas pre nich.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: