Evanjelizácia balíčkami v Žehre a Spišských Vlachoch 2017

Drahí súrodenci v Pánovi, drahí naši priatelia,

s vďačnosťou a radosťou vám píšem tieto riadky z našej misijnej cesty zo Žehry, Spišských Vlachov a Krompách, kde sme 11 ľudí strávili dva dni medzi deťmi zo škôlky, školy a učiteľmi a priateľmi. Okrem toho, že sme sa spoločne ako spoločenstvo s deťmi mohli tešiť jeden z druhého, naša zastávka na Donovaloch skončila nielen krásnym výhľadom na krásne zasnežené svahy, ale aj guľovačkou, ktorá sa deťom veľmi páčila.

Radosť pokračovala ďalej, keď sme prišli do škôlky, kde nás už deti celý týždeň očakávali. Deti s učiteľkami nám pripravili program s deťmi a potom sme im aj my mohli zaspievať a Peťo s Marikou povedať evanjelium, ktoré sa zakončilo výzvou k modlitbe a deti aj dospelými, niektorým deťom prišli aj rodičia, si sklopili oči a modlili sa s Marikou. Navštívili sme dve škôlky. V tej prvej boli biele deti a v tej druhej iba rómske. Potom, keď sme rozdali balíčky, načo sa deti asi najviac tešili, sme sa s nimi radovali spolu a niektoré aj otvorili balíček a ich oči žiarili radosťou.

Tešili sme sa spolu s nimi. Večer sme strávili všetci spolu na večeri v Krompachoch, kde sme boli ubytovaní a pri večeri sa rozprávali a pripravovali spolu s Vierkou a Ferkom Sabolovými pri všetkom s deťmi v osadách pomáhajú. Do nášho teamu sme zobrali aj Braňa, ktorý pred troma mesiacmi prijal Pána Ježiša a rozhodol sa, že ho bude nasledovať. Pre neho, ako sám povedal, cesta a čas, na ktorý ťažko zabudne, nikdy nebol na hoteli ubytovaný a ani nebol nikdy tak ďaleko od Bratislavy. Na izbe, kde sme boli spolu, mi povedal, že ďakuje za to, že sme ho zobrali zo sebou a bol dojatý. Naši z Jelky aj s deťmi ho prijali medzi seba. Aj takýto rozmer má služba, do ktorej sa všetci vložili naozaj so srdcom.

V sobotu ráno, keď sme odchádzali z Krompachov, sme cestou na zástavke, kadiaľ sme prechádzali, videli stáť dvoch rómskych chlapcov. Prešiel som asi 100 metrov, ale Boh ma vrátil späť. Otočil som auto a z auta som vybral pre oboch dva balíčky aj s detskými bibliami. Boli dojatí a Braňo, ktorý bol so mnou, sa ich pýtal odkiaľ sú, tak povedali, že z detského domova, ale teraz sú v opatere v rodine. Tešili sme spolu. Balíčky, ktoré sme im mohli dať, boli od žien z Limbachu, kde Veronika oslovila niekoľko žien, ktoré majú malé aj veľké deti a ony ženy pre deti na východe darovali vyše 100 balíčkov.

Dostali sme sa do školy, kde sme všetky balíčky pre deti vyložili a pripravovali sa na program pre deti. Autobus doviezol prvé deti o 12:30 a druhú skupinu pred 13-tou hodinou. Všetky učiteľky aj s riaditeľkou prišli a naozaj to bola veľká slávnosť pre všetkých. Deti mali pre nás pripravené piesne, básne od najmenších po najväčších. Potom sme dostali priestor a zaspievali chvály a poďakovali škole, že sme mohli takto spoločne  s deťmi poďakovať potleskom učiteľom, ale hlavne pre koho to všetko robíme – Pána Ježiša. Všetci sa postavili a tlieskali Pánovi. Po chválach Marika a Peťo znova vybalili veľké plagáty a zvestovali evanjelium, ktoré sa ukončilo znova s výzvou, kto sa chce modliť za prijatie Pána Ježiša. Zatvorili očká a všetci sme sa modlili. Celé sme to ukončili ešte modlitbou za vedenie školy, za žiakov, za školu, bolo to úžasné. Potom nasledovali balíčky a mierny chaos, ale sme si vzájomne s učiteľmi pomáhali utišovať deti. Misia, na ktorú sme sa pripravovali a tešili, skončila úspešne a cestou domov, keď sme zastavili na jedlo pri kapustnici a pizzi sme tešili, že naozaj to všetko má zmysel, keď sme videli deti ako sa radujú. Veríme, že to, čo sme zasiali, bude rásť v srdiečkach, ale aj v srdciach dospelých, ktorí nám pritom pomáhali.

Ďakujeme aj zboru Viera za pomoc, modlitby, ochotu prispieť aj finančne na náklady tejto úžasnej služby pre tých najmenších.

S láskou a s veľkou vďakou všetci z Jelky zboru Prameň

Posted on 21. decembra 2017, in Každodenné novinky. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: