Čriepky ako Božia ozdoba

17.10.2014

Drahí moji,

chcem sa s vami podeliť o radosť, ktorej sa mi dostalo po dnešnej nečakanej a neplánovanej pastorácie u rodiny, ktorá sa obrátila pred asi troma mesiacmi.

V dnešnej dobe si asi ťažko vie človek predstaviť každodenný život bez elektriky, bez práčky a vecí, ktoré sú na elektriku. Rodina Evky a Robina je bez nej tri roky a tri deti, ktoré majú, sa musia učiť pri sviečke alebo ešte za svetla. Ťažký život. Napriek tomu však počuť slová vďaky a modlitby z úst ženy a muža, ktorí prešli vo svojich mladých rokoch rokmi trápenia, poníženia a odmietnutia. Ich príbeh je však na inokedy. Dnes som počul príbeh o pudingoch.

Pred rokom a pol som dostal asi 200 kusov pudingov od adventistov pre naše deti a pre deti do zboru. Bolo ich veľa a tak som to rozdával všade tam, kde som vedel, že majú malé deti. Zastavil som vtedy aj pri dome Evky. Bola zima, pamätám si, že mrzlo. Zatrúbil som a Evka vyšla na ulicu, kde som jej dal kartón pudingov pre deti. S dobrým pocitom som odišiel.

Nevedel som však, že za zatvorenou bránou žena plakala od dojatia, ale hlavne z vďaky Bohu, že sa takto postaral o jej deti, ktoré naozaj v tom čase nemali jedlo. Keď predtým zarobila poslednú múku s vodou na placky, ktoré piekla na peci, premýšľala o tom, že by najradšej umrela, ale bála sa zobrať si život. Keď som jej doniesol tie pudingy, vedela, že to Boh urobil. Dnes, keď to rozprávala, plakala ona  aj my dvaja s Robinom, bolo to také mocné svedectvo jej dôvery a viery v Boha.

Rastie v nej viera zo dňa na deň, každý deň si čítajú pri sviečke Bibliu až do noci a spolu sa rozprávajú o slove. Robino pracuje so mnou a učím ho prácam, ale aj slovu. Tak môžem vplývať na túto rodinu, kde je množstvo vecí, ktoré treba dať do poriadku. Ideme krok za krokom tak, aby sme sa spolu tešili. Taktiež čakáme na zapojenie elektriny a veci s tým spojené. Ako však vidieť, často krát je účinné niečo telesné, praktické (v tomto prípade pudingy) na zastavenie sa a upretie pohľadu na Boha, ktorý všetko dáva v pravý čas.

Prosím, myslite vo svojich modlitbách na túto rodinu, ktorá tak túži po Bohu a chce aj svoje deti viesť k Nemu napriek všetkým útokom, ktoré majú zo svojho okolia aj zo svojej rodiny.

Som vďačný za to, že naše ženy sa mohli zúčastniť konferencie Aglow pre ženy v Poprade. Boli na nej skutočne požehnané a doma nesú ovocie toho, že to myslia úprimne.

Taktiež som nesmierne vďačný za Mariku a Peťa, ktorí prebrali aj mnohé moje bremená. Teraz sa ujali balíčkov na Vianoce a postarali sa, aby som nemusel chodiť ja. Dokonca mi oznámili, že majú peniaze na balíčky aj cestu uhradia. Zobrali to ako svoje, z čoho sa veľmi teším.

Aj keď je to často veľmi ťažké, sú predsa len chvíle, keď sa môžem aj radovať.

S láskou a s vďakou Oto

 

Reklamy

Posted on 24. októbra 2014, in Udalosti. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: