Futbalový turnaj spojený s evanjelizáciou, 17.-18.5.2013

Dňa 18.5. sa v Jelke konal futbalový turnaj, ktorého sa zúčastnilo 9 tímov (3 tímy z Jelky, tím policajtov, tím z Tonkoviec, zo Zlatých Klasov, z Prielomu, zo CityLight). Akcia sa začala evanjelizáciou v Tonkovciach a Zlatých Klasoch deň predtým 17.5. Hlavnou víziou bolo pozvať ľudí zo Zlatých Klasov a Tonkoviec na futbalový turnaj a následne cez získané kontakty začať prácu  s ľuďmi z týchto dvoch dedín.

Keby som mal zhrnúť všetky dni od štvrtka večera až do nedele, boli to krásne dni a priniesli veľa dobrého. Zameriaval som sa najmä na deti a ľudí, ktorých som chcel, aby sa zúčastnili podujatia a ten zámer sa mi nadmieru splnil.

Tím, ktorý prišiel z Berlína, nám pomohol formou pozvánok získať kontaktné osoby v oboch spomínaných dedinách. Tím z Berlína sa tiež výborne úplne zhostil pomoci pri využití atrakcií pre deti.

Taktiež som šťastný, že naše ženy zo zboru Prameň sa chytili práce a pomáhali pri obsluhe aj pri upratovaní ihriska. Oceňujem prácu Peťových rodičov, jeho mamy, ktorá je niekoľko dní po operácii a od 5-tej hodiny ráno varili guláš, aby bol na 10-tu hodinu hotový. Olinka aj so ženou z Tonkoviec sa tiež podieľali na varení guláša. Táto žena z Tonkoviec sa volá Alica a v nedeľu prijala Pána Ježiša spolu so svojím synom Imrom a ešte jedným dievčatkom, za ktoré sme sa spolu modlili. Majka úžasne zapadla medzi naše ženy zo zboru Viera Alu  a Andrejku. Som rád, že sa deti zo Zlatých Klasov a Tonkoviec mohli najesť, niektoré nejedli doma nič. Majka spolu so Zuzkou maľovali deti, s tým nápadom prišla Majka.

Janko a Peťo odviedli kus práce, podonášali všetky stoly a stoličky a  hádzanárske brány. Som vďačný, že Fero púšťal hudbu a poskytol nám mikrofón a sanitku, urobil to pre  nás ochotne a strávil s nami celý deň. Peťo tiež od 5-tej hodiny ráno zabezpečoval spolu so mnou veci na ihrisko.

Oceňujem veľmi postoje a prácu Sama, ktorý zaskakoval skoro všade, kde bolo treba. Cením si každého jedného, kto pomohol – Ala s Andrejkou, Režka s Kvetkou, Martin. V neposlednej miere aj Marike, ktorá pomáhala s jedlom, nakupovala a spolu s Majkou upratali aj v zbore, aby sme v nedeľu mali čisto.

V pondelok doobeda mi volal správca ihriska pán Meszároš  so slovami: klobúk dole pred vami za poriadok, ktorý ste po sebe zanechali, kedykoľvek budete potrebovať, povedzte, vďačne. Tak isto aj starosta vedľajšej dediny Hrubá Borša mi povedal, že nám v budúcnosti je ochotný vypomôcť s bránami.

Pre mňa to boli dva úžasné a zároveň náročné dni. Pozývanie ľudí na turnaj a kontakt a modlitby za jednotlivých ľudí na ulici v piatok bolo úžasné. Zároveň to však bolo aj ťažké pre mňa a možno aj pre mnohých z tímu vidieť a počuť ťažké príbehy života, ktorý títo ľudia žijú. Pre mňa povstalo veľa otázok, ako im pomôcť, ako ich dostať z toho, kde sú. Čo ja môžem preto urobiť, čo môžeme spoločne preto urobiť, aby sme zachránili deti, ženy, mužov. Moje myšlienky boli pri nich celé tie dni a aj teraz, nemôžem sa ich zbaviť. Vidím deti, ktoré chodia bosé a nemajú čo do úst. V nedeľu, keď som išiel ráno pre nich do zboru, tak ma tam čakalo mnoho detí, niektoré  zostali doma. Do auta sa mi doslova napchali 13 ľudí, z toho dve dospelé ženy.

Napriek niektorým drobným nedostatkom, ktoré sa vyskytli, hodnotím to celé veľmi dobre. Tak mi zostáva vďaka  Bohu i všetkým, čo pomohli túto akciu zorganizovať a dotiahnuť do dobrého konca. Boh nám pomohol aj s počasím a požehnal.

Oto Šipoš

Fotky z podujatia môžete vidieť TU

Video z podujatia môžete vidieť TU

Reklamy

Posted on 22. mája 2013, in Udalosti. Bookmark the permalink. Jeden komentár.

  1. Spätné upozornenie: May 2013 Update | Patrick + Ivetka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: