Dotyky lásky

V decembri minulého roku sme začali v Jelke hrávať v telocvični futbal. V utorky večer od 20. hod do 21. hod.

Keď tu boli minulý rok z Wroclavi dvaja bratia, pred odchodom z nášho zbor Prameň v Jelke, jeden z bratov, Maruš, mi povedal: Videl som v zbore málo mužov a veľa žien a detí. Mal by si s tým niečo robiť, urobiť  nejakú akciu pre chlapov. Vtedy ma napadlo, že by som sa opýtal v škole  v Jelke, či by nám neprenajali na jednu hodinu týždenne telocvičňu. A tak to začalo.

Vidieť Rómov hrať akoby o život – to je zážitok. Hneď v prvý večer sa dostavil úspech, pretože aj moji synovia prišli hrať. Motivácia narástla počas druhého stretnutia, keď sme chlapom začali hovoriť o turnaji v máji.

Dnes večer nás bolo asi 18 ľudí, mužov aj mladých. Rodičia so synmi, čo je úžasné. Pani, ktorá nám dáva kľúče od telocvične, sa z toho sama teší a pozná ich všetkých po mene. Hoci ani nie je Rómka, bez reptania ešte aj po limite na nás čaká. Dokonca dnes večer som ju s autom zobral domov. Chlapci jej pomohli zatvoriť veľkú bránu na škole a bola za to vďačná.

Sú to dotyky lásky, ktoré  menia ich, nás všetkých. Zrazu je o čom premýšľať, modliť sa a nádejať sa. Vidieť spotených mladých ľudí, Rómov s ľahkosťou bežať za loptou, ktorá letí inak ako po tráve, je zážitok. Spoznávam nových a nových a dnes dokonca aj môj sused, tiež Róm prišiel si zahrať. Boh má zvláštne spôsoby ako sa priblížiť jeden k druhému a potom už len na dotyk, zrazu je dôvod na rozhovor a dvere sa otvárajú do sŕdc, domovov, obydlí.

Jelka, 15.januára, Oto Šipoš

Reklamy

Posted on 15. januára 2013, in Udalosti. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: